בניית אתר לבית ספר

בניית אתר לבית ספר

בעידן הדיגיטלי, האינטרנט מהווה משאב רב עוצמה לחינוך וזאת אחת הסיבות שבניית אתר אינטרנט לבית ספר הפכה לחלק מהותי באסטרטגיות של בתי ספר רבים.

כתוצאה מכך מתאפשר לבתי ספר רבים  לקבל החלטות מושכלות יותר על סמך נתונים וגם מסתיע להם לתקשר עם ההורים והתלמידים בצורה יעילה יותר, אולם בניית אתר אינטרנט לבית ספר אינה קלה כמו שזה נראה,קיימים  הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון לפני בניית האתר ,ולעיתים היא תהייה יותר אמנות מאשר מדע.

 האתר הוא הפנים של בית הספר וחיוני לבצע את העיצוב הנכון וכן  ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בניית אתר לבית ספר.

אתר אינטרנט יכול לשמש גם ככלי שיווקי וגם כמשאב חינוכי. תלמיד או הורה עשוי לרצות לבקר באתר של הבית הספר הפוטנציאלי שלו לפני שהוא מגיש בקשה או ישתתף באירועים כלשהם.אתרי אינטרנט לבתי ספר נבנים בדרך כלל מתוך מחשבה לספק את כל המידע על בית הספר לתלמידים ולהורים פוטנציאליים. הדבר הראשון שהם היו עושים הוא לברר אילו קורסים ותוכניות מוצעות על ידי המוסד וכן יש לקחת בחשבון כי אתרי אינטרנט ותוכנם יכולים למלא תפקיד מפתח בבניית ושימור מוניטין טוב לכל אירגון . מצד שני, היעדר אתר אינטרנט או תוכן בעל מבנה גרוע עלולים גם הם לגרום נזק למוניטין של בית הספר שלך.

אתר אינטרנט יכול לשמש כמדריך מקוון של צוות המורים  והכיתות של בית הספר. זה יכול גם להציג מידע על חדשות ואירועים ולספק מידע כמעין פורטל אירגוני.

מכוון שאתר אינטרנט הוא הדרך הטובה ביותר ליצור רושם ראשוני טוב, צריך הוא  להיות מעוצב באופן כזה שישקף את אישיותו של בית הספר שלך ולספק מידע לגביו.אתר אינטרנט יוכל אף לשמש ככלי שיווקי יעיל לבתי ספר. וכן יכול לשמש לקידום חוגים, פעילויות ואירועים. ולאפשר להורים לראות את תכנית הלימודים של בית הספר ומה מצופה מילדיהם.חלק מבתי ספר משתמשים באתרים בעיקר כדרך לפרסם את הקורסים והתכניות שלהם בפני תלמידים והורים פוטנציאליים, בעוד שאחרים משתמשים בהם גם כדרך לתקשר עם הבוגרים שלהם.

ניתן לראות באתר אינטרנט מעין זה  כנוכחות מקוונת לבית ספר, המאפשרת להורים ולתלמידים לברר על הקורסים השונים של בית הספר, לוח זמנים, מדיניות ועוד, כמו כן מהווה האתר  ייצוג דיגיטלי של בית ספר אשר יוצר זהות מקוונת לבית הספר, ולכן חשוב להשקיע זמן בעיצוב ותוכן נכון של האתר. כדאי אף לנצל את כוחה של המדיה ולהשתמש באתר כדי לעדכן את ההורים בהתרחשויות האחרונות בבית הספר, לתקשר עם ההורים ובעלי עניין אחרים, לפרסם קורסים ותכניות עתידים ולדון בהם ועוד ועוד.

האתר צריך להיות מושך מבחינה אסתטית ולספק את המידע על בית הספר לספק את המידע על בית הספר, חובה עליו להיות בעל עיצוב רספונסיבי לגלישה על מכשירים שונים.כמו כן השיקול המנחה הינו יצירת  אתר שקל לתלמידים ולהורים לנווט בו.

השאלה שתמיד נשאלת מהיכן להתחיל כשמעצבים אתר חדש היא תמיד שאלה קשה. אתה צריך להחליט על הפריסה, הניווט, התוכן והעיצוב, ואז לעבור את תהליך הפיתוח.

אחת הדרכים להתחיל היא לבצע סיעור מוחות עם מחזיקי עניין מרכזיים. דבר זה יעזור לגלות מה בית הספר באמת צריך. ובנוסף יכול לתת תובנות של מערכת ידע שהיא יותר מסתם יצירת אתר אינטרנט, כך שאםיעילו בשיחה דברים חשובים נוספים, כמו ניהול חומרי לימוד, לוח משוכלל של  פעילויות שונות , ניתן  יהי לקבוע למה האתר ישמש. ומהן המטרות והתפקודים של האתר  אשר צריכים להנחות את העיצוב והתוכן של אתר בית הספר.

אחד החלקים החשובים ביותר בבניית אתר אינטרנט הוא להבין איזה תוכן יופיע בו ואיזה סוג מידע אתה רוצה שהמבקרים יראו כשהם מבקרים באתר שלך. חשוב שלכל עמוד תהיה מטרה מסוימת ושכל פיסת מידע המוצגת בדפים אלו תהיה רלוונטית לקהל היעד.חשוב אף  לקבוע את צרכי האתר. לדוגמה, האם האתר צריך להיות רספונסיבי או שהגישה אליו תהיה רק ממחשבים שולחניים? האם מספיק שיהיו באתר כמה דפים בסיסיים עם תוכן מולטימדיה בסיסי או שיש דרישות אחרות? עם תשובות לשאלות אלו, תוכל לבנות אומדן מדויק יותר לכמות העבודה הנדרשת.


על מנת ליצור אתר אינטרנט טוב, צריך להתחיל בפיתוח עם הבנה ברורה של קהל היעד של בית הספר ומה הם מצפים מאתר. לאחר שאילו מתבצעים ניתן למפות תוכנית תוכן שתכלול את סוגי התוכן השונים שהם צריכים לאתר שלהם. זה יעזור להם לדעת איזה סוג של תמונות, סרטונים ופוסטים טקסט הם רוצים באתר שלהם.

בתי ספר  רבים משקיעים באתרים יקרים כי הם יודעים שזה חשוב.אולם אם רוצים לצמצם עלויות למינימום, יש דרכים לבנות אתר עבור בית הספר שלך מבלי להוציא יותר מדי כסף.

יש אינסוף דרכים ליצור אתר אינטרנט בימינו, אבל הדרך הקלה ביותר היא להשתמש בתבניות הזמינות  במערכת הTruppo של  חברת ארטוויז'ן שם ,ניתן למצוא תבניות רבות שמתאימות להקמת אתר בית ספר אשר באמצעותן ניתן להקים במהירות ובמחירים סבירים את האתר 

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם במהירות