בניית אתר לעמותות

בניית אתר לעמותות

ארגונים ללא מטרות רווח הם חלק מרכזי בכלכלה ובתרבות העולמית. הם מייצגים מטרה ראויה והפעילות שלהם צריכה לקחת בחשבון את הצרכים של אלה שפחות ברי מזל. זו הסיבה שארגונים ללא מטרות רווח חייבים להיות בעלי אתר אינטרנט מעוצב היטב כדי להשוויץ בעבודתם, כמו גם לעשות תרומות קלות ככל האפשר.ארגונים אילו  מוטלים פעמים רבות במשימה למשוך תורמים ומתנדבים. תהליך משיכת שניהם כרוך בעבודה קשה. הם מבלים אינספור שעות בשיווק, הסברה וגיוס כספים כדי למשוך מימון חדש ומתנדבים.וכן  מוטלת עליהם  אחריות עצומה להעביר את המסר שלהם לציבור. אחריות זו היא הרבה יותר קשה עם הצמיחה המהירה של מדיה חברתית וערוצי שיווק דיגיטליים. 

עבודה עם אתר שתופס את המהות של ארגון היא קריטית, ויכולה לשפר באופן חד את הסיכוי של אירגון לקבל תרומות מתורמים פוטנציאליים , לכן  בעידן הדיגיטלי של היום, הקמת  אתר אינטרנט עמותה  הינה הכרח מוחלט.באם מעוניינים  לפנות לתורמים פוטנציאליים.

אתר אינטרנט הוא המקום הראשון אליו אנשים הולכים כדי ללמוד על הארגון. דבר זה מקל על אנשים להישאר מעודכנים במה שהאירגון  עושה וכיצד הם יכולים לתמוך במטרה  בנוסף הוא כלי שיווקי רב עוצמה עבור ארגונים ללא מטרות רווח. במקרים רבים אתר אינטרנט יהיה עמוד השדרה של טביעת הרגל הדיגיטלית והנוכחות המקוונת של כל ארגון.

אתר אינטרנט מהווה גם את הדרך היעילה עבור ארגונים ללא מטרות רווח למשוך תורמים ומתנדבים. אתר מעוצב היטב יכול לעזור לעמותות לחסוך זמן, כסף ומשאבים. זה צריך להיות בראש סדר העדיפויות עבור ארגונים ללא מטרות רווח שרוצים לקחת את מאמצי גיוס התרומות שלהם לשלב הבא.

ישנם יתרונות נוספים בשימוש באתר תרומות מקוון עבור ארגונים ללא מטרות רווח הם  שבאמצעותו קל יותר להגדיל את בסיס התורמים הפוטנציאלים העתידים  וכן קל יותר לאסוף תרומות מאלה שאינם יכולים לבקר פיזית בארגון שלך.הדבר  אף מספק תחושת ביטחון לאלו שתורמים כי הם יודעים שזה מאובטח ובעל מוניטין.

ניתן להקים  אתר פשוט המאפשר למבקרים לתרום באמצעות PayPal או באמצעות  פורטל תשלום פופולרי אחר ויספיק לרוב הארגונים הקטנים שאין להם הון תפעולי רב, עם זאת, במידהוהארגון הוא גדול יותר עם תוכניות מרובות הפועלות בו-זמנית, חשוב שישולבו את התוכניות הללו באתר כדי שהמבקרים יוכלו לגלות פרטים נוספים.

כארגון ללא מטרות רווח, יש להתמקד באיכות האתר וכיצד הוא משפיע על אנשים. כמו כן  צריך לבדוק אם האתר הינו מותאם לטלפונים ניידים והאם הניווט קל מספיק לשימוש.נקודה נוספת שחשוב לזכור אותה היא  שהמיקוד לא בהכרח צריך להיות על קליקים או אחוזי המרה. במקום זאת, ההתמקדות צריכה להיות בתוכן וכן האם באתר שלך יש כפתור תרומה שקל למצוא? או שיש קישורים מבלבלים שעלולים להפחיד את הגולשים?

בניית אתר לעמותות היא לא בדיוק משימה קלה. זה דורש להבין את קהל היעד ולהבין היכן הם צפויים לבלות את זמנם באינטרנט כדי ליצור תוכן מרתק שיעודד אותם לתרום כסף או זמן התנדבות למען המטרה וכן ארגונים ללא מטרות רווח מוגבלים לעתים קרובות על ידי מחסור במשאבים. זה כולל זמן, כסף וכישרון. אתר אינטרנט הוא כלי רב עוצמה שיכול לעזור לעמותות להגיע ליעדים שלהם על ידי העלאת מודעות, הגדלת תרומות ושיפור המותג שלהם.

בנוסף לכל אילו ,מלכ"רים צריכים לקחת בחשבון את התקציב שלהם בעת הבנייה ואת העובדה שחשוב גם שהאתר לא יפציץ בפרסומות או בתוכן כדי לייצר הכנסה.

לארגונים ללא מטרות רווח חסרים לעתים קרובות משאבים וכספים ואחת הדרכים שבהן ניתן להקים אתר אינטרנט היא על ידי מציאת מישהו שיעבוד על אתר פרו בונו (חינם). אפשרות נוספת היא למצוא ארגון אחר ללא מטרות רווח שיש לו את המשאבים לבנות לכם אתר בתמורה לסוג של שותפות, או למצוא מפתח בודד שרוצה משהו בתמורה כמו פרסום או סחורה בחינם.

דרך נוספת לצמצם ולהקטין עליות פיתוח ועיצוב הינה על ידי שימוש בתבניות, מלכ"רים נוטים להתמקד בתוכן שהם רוצים ליצור, שבדרך כלל עוסק בחינוך, הזדמנויות התנדבות או אירועי גיוס כספים. יש להם יותר זמן להשקיע בהיבטים האלה של האתר במקום לדאוג לגבי סידור הדפים בצורה נכונה או איך זה יראה בסיום.

קיימים הרבה היבטים שכדאי לקחת בחשבון בעת בניית אתר אינטרנט עבור העמותה, בין היתר  לחשוב על היעדים הכלכליים שהאתר צריך לעמוד בו, כיצד אנשים יגלו על האתר שלך ולמי הוא מכוון.

מכיוון שהם לא מנסים לייצר רווחים, סביר להניח שעמותות הן  ארגון שמתמקד בטוב חברתי. לכן, העיצוב של האתר צריך להיות פשוט וקל לשימוש.רצוי לשלב בעיצוב תמונות וסרטונים  של פרויקטים שונים שהם ביצעו פעולה כזאת נועדה  כדי להראות איזה סוג של עבודה הם עושים. 

כמה דברים שהם צריכים לזכור הם שיש להם שליטה מועטה על האופן שבו אנשים משתמשים באתר שלהם לאחר פרסומו, ולכן עליהם להקפיד באילו מילים משתמשים או באיזה תוכן מתפרסם באתר. נוסף על כך, ייתכן שלחלק מארגונים ללא כוונת רווח אין את המומחיות או הניסיון הדרושים לעיצוב אתרים, ולכן חשוב למצוא מישהו שיוכל לעשות זאת עבורם במידת האפשר.

חשוב להחליט איזה סוג של אתר נרצה להקים לעמותה  לדוגמא האם אתה רוצה אתר או בלוג. החלטה  חשובה נוספת היא על סוג התוכן שיהיה באתר ,כמובן צריך לקחת בחשבון שיש להביר תוכן  שעשוי לכלול מידע לגיוס כספים, הזדמנויות להתנדבות, רשימות אירועים, סיפורי תורמים ועוד.חשיבות נוספת הינה לשאלה איזה סוג מסר הם רוצים שהאתר שלהם יבטא.

לבסוף, חשוב בכל התכנים והחמרים יעדכנו באופן קבוע את באתר.

לא משנה באיזה עמותה מדובר תמיד יהיה צורך שאתר אינטרנט שישמש כבית הדיגיטלי שלך.

במערכת ניהול התכנים Truppo של ארטויז'יון ניתן להקים בקלות רבה אתרים שמיועדים לעמותות עם תכונות רבות שמסיעות לקבלת תרומות דיגיטאליות באופן מאובטח קל ונגיש.מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם במהירות